MAJA-EROL

Yıl sonu, işlerin üst düzeyde tamamlanması ve özetin yapılması için her zaman için doğru zamandır. Bu sebepten dolayı Podcast’ın, özel 25. bölümünde Authority Partners’in kurucuları olan Maja ve Erol Karabeg’in hikayelerini anlatmak istedik. Ayrıca, onlarla konuşmak her zaman için devrim niteliğinde ve ilham verici tecrübedir. Bu podcastta Maja ve Erol, AP’nin ilk yıllarının yanında AP’nin, iş stratejisini bilgi teknolojisi alanındaki değişikliklere ne şekilde uyarladığından, AP danıimanlarının şirket kültürünü neden önceliklerinden biri olarak belirlediklerinden bahsettikleri gibi, önümüzdeki dört yıl için kurucuların vizyonunu ve bu gibi konuları bizimle paylaşmışlardır.

Maja ve Erol 30 yıldır birlikte çalışıyorlar. Hikayeleri ise, Erol’un, „Kako?“ unvanlı yazılım şirketi olan, ilk şirketini açtığı vatanları olan Bosna Hersek’te başlamıştır. Maja ise şirketin ilk çalışanıydı. Arada geçen süre içerisinde 3 farklı ülkede yaşadılar, iki çocuk sahibi oldular ve 1998 yılında AP’yi kurmuşlardır. Bunca yıldan sonra – bizim deyişimizle-  „ power çift“  halen harıka BT çözümler ve dinamik dünyamıza denge sağlama konusunda çok tutkuludur.

Son 24 yıldır, AP’nin merkezi Kaliforniya’daydı (ABD). 17 yıl önce Saraybosna’da  ( Bosna Hersek) Teknoloji merkezimizi ve iki yıl önce İstanbul’da bir diğer Teknoloji merkezimizi kurduk. AP’nin bugün, 33 ülkede bulunan, gerek ofis, gerekse uzaktan çalışan 500’ü aşkın çalışanı mevcut.

„AP olarak, mükemmelik, büyüme ve gelişme, istikrar ve sosyal sorumluluğa inanıyoruz ve yaptığımız herşey, saydığımız bu değerlerin etkisindedir“ kurucu ortak olan Maja Karabeg’in sözleridir. En iyi insanlar AP’dedir! diye ekledi sözlerine. „ Onlar sadece profesyonel değil, çok kibar ve iyi insanlardır. Birbirimizi kollayıp koruyoruz. Farklı düzeyler ve farkli inisiyatifler aracılığıyla bağlantılar kuruyoruz. Bu konuşmayı fırsat bilerek tüm sanışmanlarımıza teşekkürü bir borç bilirim: Siz, kesinlikle en iyisiniz!“

Kurucu ortak Erol Karabeg yakın gelecek ile ilgili konuşurken şunları söyledi: „ Bizim vizyonumuz değişmediği gibi, değerlerimiz gerçekliğini korumaktadır. Mükemmelik için çabalamaya ve insanlarımıza bu istikrarlı, teşvik edici bir ortamı sağlamaya devam edeceğiz. Bilgileriniz dahilinde, sürekli büyüme stratejisini izliyoruz. Authority Partners’in büyümesi bize sadece istikrar getirmemektedir, insanlarımızın kariyerlerinde yeni fırsatlar sunduğu gibi, ilginç ve karmaşık projelerle başa çıkmamıza olanak tanımaktadır. Gelecek çok heyecan vericidir ve Authority Partners 3.0.’in önümüzdeki ay ve yıllarda ne şekil alacağını görmeyi iple çekiyorum“

En son olarak da, geride bıraktıkları çok başarılı bir yıla baktıklarında, Maja ve Erol hayatlarındaki birçok şey için minnetar olduklarını, iş açısından ise büyük AP ailesine sahip oldukları ve 33 farklı ülkedeki insanlarla yakından çalışma imkanından dolayı çok minnetar olduklarını belirttiler.