AP-B-DAY

Perşembe günü, 25 mart., Authority Partners şirketi üç değerli ve büyük yıldönümü kutladı;

ABD’de, şirketin kurması ve global olarak ticaret başlamasından 23.yıl, Bosna Hersekteki Saraybosna’da teknolojik merkezi açmasından 16.yıl, ve aynı zamanda İstanbul’da AP teknolojik merkezini kurmasından bir yıl geçti.

İnternet üzerinden, geçmiş yıllar ve on yıllarda gerçekleştirdiğinden farklı bir toplantıda türlü Authority Partners ailesi topladı. Bugün, AP’e beş kıtada, 400’den fazla, dünya çapında danışmanı aittir. AP’nin ortak kurucusu olan Maya Karabeg, başlangıçta sadece danışman adlarını değil, hatta onların çocukları ve ortaklarının adlarını biliyordu, diye fıkra olarak anlattı. Eğitim merkezi şirket olarak bütünleşik olan AP’nin kurmasından birkaç yıl sonra markette şirket simgesiyle tişört giydiği bir gençle karşılaştı. Maya onu tanımadı, ve apacık Maya kim olduğunu o da bilmedi. ‘‘ O anda benim için muhteşem ve gururlu olaydı. Anladım ki, Erol (kocam ve ortak kurucum) ve ben, tam bağımsız hayatı devam ettiği güzel ve pozitif bir şey kurmasına yardım ettik’’, diye anlattı.

Her seneki gibi, doğum günü partisinde, şirket için geçmiş dönemde bencilsiz ve ortak fıkra için sürekli olarak çalışan meslek taşlarına çok saygı gösterildi. Şirketin başarı başlaması, sadakat ve yıllar süren katkı vermek için 10’dan fazla çalışan meslek taşlarına özel ödülü verildi.

Bosna-Hersek’te ve global olarak, AP en başarılı ve gelişkin şirketlerden biridir. Topluluğuna destek vererek, bu şirketi geçimli mesuliyete ve danışma değerine katkı veriyor. Her şeye rağmen, layık olan bireye verdiği Community Hero ödülüyle. Bu sene, Community Hero ödülü, Bosna-Hersek Hamile ve Genç Anneler Merkezi kazandı – derneklere danışma (TiM). Bosna-Hersek’te kuran iki psikolog ve ablası Belma Şoljanin ve Aida Caferoviç. Kurmasından altı sene sonra, bu birlik organizasyon, topluluğun değerli parçası olarak ayırt edilebilir. Bu derneği, diğer yerlerde alamadığı ücretsiz, değerli ve bencilsiz annelere ve olacağı annelere yardım veriyor. Ödülü Aida aldı. Topluluk,  birkaç ay önce doğum yapmaktan sonra COVİD-19’un yüzünden ölen Belma’ya  çok saygı gösterdi.

Her sene, bu olayda yeni AP büyükelçi bildiriyor. Bu sefer altı danışman bu sanı, hakiki, sadık, destek, profesyonel, pozitif ve bilgiyle kazandı ve bu kıymetli iletmeye devam etmek onun vazifesidir. Topluluğa seslenerek, operasyon müdürü Amina Kariç, birlikte geçtiğimiz yol duyguyla anlattı. Özllikle geçtiğimiz kışkırtmalı arkamızdaki sene. Aynı zamanda, dünyada AP’nin statüsü olduğu için gurur gördük.


‘‘AP’nin ailesinin, dünyadaki 33 ülkede ve beş kıtada, 400’den fazla üyesinde gücüsüdür. Global olarak İT bilirkişi topluluğunda olması, hem kişisel hem de profesyonel büyümek, ilerlemek ve görev iyi yapmak olan bu topluluğun üyesi olmak büyük şereftir’’. Kusursuz, özveriyle ve birlikte çalıştığı için Authority Partners’in danışmana çok teşekkür etmesini söyledi.

Her geleceği muhteşem, büyümeye ve gelişmeye, sabit ve sosyal uygunu, ve eminim ki böyle daha var önümüzdeki, seneye mutluluk diliyorum. Authority Partners büyüme ve gelişmesine devam ediyor. Bu sene, dünya çapında yeni teknolojik merkezi açıp, daha fazla İT danışmanına iş vermesini planladık. Şirketimizin daha fazlası linkte www.authoritypartners.com.